Kezdőlap
Kosár tartalma
Üres kosár
Bruttó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Kosár megtekintése
Kezdőoldal / Szórakoztató elektronika / Telekommunikáció / Walkie Talkie / 16 csatornás / 16 csatornás

16 csatornás

{{totalCount}} találat
találat/oldal
Rendezés:
Nincs találat.
{{ComputedLoadMoreText}}
{{totalCount}} termékből {{dataLength}} darabot már láttál

Elektromos roller

Az elektromos rollerek a közelmúltban, egy-két éve terjedtek el Magyarországon. Ez az e-jármű sokoldalúan használható, ideális eszköz a munkába, iskolába való kényelmes és gyors eljutásra, vagy egy szombat délutáni városi kirándulásra.

Számos előnye közül a két legfontosabb, hogy használatával környezetünknek és az egészségünknek is jót teszünk. Körültekintő használattal a szabadidő eltöltésének hasznos eszköze lehet.

Az elektromos roller környezetbarát. Az akkumulátorát nyilván időnként fel kell tölteni, de nem bocsát ki kipufogógázt, és zajjal sem terheli a környezetet. Ha összecsukható, viszonylag könnyű modellt választunk, könnyedén felszállhatunk vele buszra is, játék lesz a közlekedés.

Az elektromos roller használata egészséges. Ha nem a legforgalmasabb utak mentén használjuk, hanem kis forgalmú utcákon keresztül közelítjük meg úticélunkat, jót teszünk mind a fizikai, mind a mentális egészségünknek. A város csendes, kis utcáit felfedezni elektromos rolleren kiváló szabadidős program. Bizonyos egészségügyi problémák megléte (szívbetegség, ízületi fájdalmak stb.) esetén is használható.

Elektromos roller vásárlásakor érdemes pár szempontot áttekinteni, amelyek főleg a jármű kényelmét és biztonságát befolyásolják. A jármű hatótávolsága az egyik legfontosabb paraméter, de egyértelműen meghatározni szinte lehetetlen, annyi minden befolyásolja. Például az út minősége, a szintkülönbség, a vezető testsúlya, a sebesség stb. Az elektromos rollerek maximális sebessége általában 20 és 30 km/h között mozog, de ezt az értéket is nagyban befolyásolják a hatótávolságnál felsorolt körülmények.

Az elektromos rollereknek két alapvető keréktípusa van: felfújható és tömör. Felfújható kerekű rolleren utazni kényelmesebb, hiszen a levegővel töltött kerekek jól csillapítják az út egyenetlenségeit, viszont fennáll a defekt veszélye. Tömör kerekek esetén nem kell defekt miatt aggódnunk, tartósabbak, de sokkal jobban közvetítik az út egyenetlenségeit, nagyobb rázkódást, rezgést érzünk utazás közben. Éppen ezért a legtöbb tömör kerekes elektromos roller általában antishock rendszerrel felszereltek, ami ezt a problémát kiküszöböli.

A 250 W-os vagy kisebb motorteljesítményű elektromos rollereket gyerekeknek, alapvetően sík terepre tervezték. Mindennapos használatra érdemesebb minimum 350 W-os vagy még nagyobb teljesítményű e-járművet választani. Az elektromos rollerek tömegét a felépítésük és az előállításukhoz használt alapanyagok befolyásolják. Minél könnyebb a rollerünk, annál egyszerűbb tömegközlekedési eszközökön magunkkal vinnünk, de kényelem és teherbírás tekintetében alul marad a súlyosabb típusokkal szemben.

Léteznek összecsukható és fix típusok. A fix típusok stabilabbak, nehezebbek, több helyet igényelnek. Az összecsukhatók praktikusabbak, könnyebbek, egyszerűen magunkkal vihetjük őket, kisebb helyet foglalnak. Összecsukható típusoknál előnyösebb, biztonságosabb az a megoldás, mikor az egész kormányszár rácsukható a rollerre. Mindenkinek saját magának kell eldönteni, mely szempontok számára a fontosabbak.

Az elektromos roller nem játék. Használatára a közlekedés során ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a kerékpárra. Figyeljünk a jármű biztonságos használatára! Az elektromos rollerek fellépő felülete strukturált az elcsúszás minimalizálása érdekében. Mivel a forgalomban közlekedünk vele, fontos a megfelelő kivilágítás is.

Drón

A drón egy távirányítással repülni képes, általában kamerával bővített szerkezet. A drónok népszerűsége folyamatosan nő, hiszen az élet egyre több területén tudjuk őket használni, mert strapabírók, jól irányíthatók, egyszerűen hordozhatók. Egyes típusok akár már a zsebünkben is elférnek.

A civil felhasználásra szánt drónok leginkább a felnőttek játékszerei, szórakozásra, élményeink, utazásaink, kirándulásaink megörökítésére szolgálnak. Filmbeillő fénykép- vagy videofelvételeket készíthetünk különböző magasságokból és sebességgel, a legkülönfélébb mozgásokkal kombinálva. Eredetileg hadászati célokra -felderítésre, emberélet kockáztatása nélküli bevetésekre - fejlesztették ki. Az átlagemberek számára elérhető drónok leginkább a szórakozást, a szabadidő kellemes eltöltését szolgálják, de ipari, üzleti, tudományos célra is alkalmasak, például állatállomány, termőföldek megfigyelésére, ellenőrzésére, reprezentatív ingatlan- vagy esküvői fotók, videók készítésére is használják. Az elmúlt 2-3 év alatt jelentősen megnőtt a drónok iránti kereslet. Aki vásárláson gondolkodik, annak az alábbi szempontokat érdemes áttekintenie.

A legelső paraméter, amire vásárláskor oda kell figyelni, az a motor. Két típus létezik: a szénkefés és BLDC (brusless - kefe nélküli) motor. Az első típusnál egy Z alakban meghajlított réz érintkező felület veszi fel az áramot. Ez a megoldás árban kedvezőbb, viszont ezen készülékek minősége nem éri el a BLDC motorosokét. A másik típus a BLDC, vagyis brushless motorokkal felszerelt, melyekben nem szénkefe, hanem réztekercs található. Ez a tartósabb, drágább, erősebb kialakítás. További előnye, hogy ez a fajta motor kevesebb rezgést ad át a készülékre, ezekkel készíthetők igazán professzionális fénykép- és videofelvételek.

Fontos paraméter a repülésvezérlő típusa. Ezek feladata a drónok irányítása. A drón rádióhullámokkal kommunikál a repülésvezérlő irányító egységgel, ami lehet távirányító, számítógép, vagy akár okostelefon is. A telefonról vezényelt megoldás hátránya, hogy a készülék kisebb hatótávolsággal rendelkezik és használata sem annyira kényelmes, mint pl. egy távirányítóé. A repülésvezérlőkkel a repülési paramétereket is beállíthatjuk, így drónunk automatikusan az általunk betáplált útvonalat fogja bejárni.

A drón hatótávolsága meghatározza, hogy mennyire tud eltávolodni a kezelőjétől. A méret összefügg a súllyal, ami az egyik legfontosabb paraméter. A súly szempontjából legjobb az arany középút. A pillekönnyű modelleket a legkisebb szellő is megdobálja, és értékelhetetlen lesz a felvétel. A túl súlyosakat nehéz lesz cipelni, mondjuk egy túra alkalmával. A szállítást megkönnyíti, ha behajlítható karú típusokat választunk.

Érdemes megnézni a kamera felbontását. A készülék árával egyenes arányban javul a képminőség. Ma már igen alacsony összegért is a miénk lehet egy drón – kb. 35-40 ezer Ft körül kezdődnek a jó minőségű alaptípusok –, azonban annak felvételei érthető módon nem lesznek annyira élesek, mint egy profibb eszközé. De igazából már a drón röptetése akkora élmény, hogy a képminőség talán nem is a legfontosabb szempont. A drónok többsége kameraplatformos, azaz gyárilag beszerelt kamerával készül. (Ha mégsem, akkor ki van alakítva a lehetőség külső kamera csatlakoztatására.) Az ilyen típusoknál fontos a jó minőségű kamera, a stabil, szélnek ellenálló test, a rezgésmentes propellerek és az elektromechanikus stabilizátor. Ez utóbbi feladata a drón folyamatos vízszintben tartása. Az ilyen professzionális típusok fel vannak szerelve repülést támogató érzékelőkkel, GPS-szel, optikai, ultrahangos és infravörös szenzorokkal. Az ilyen típusú professzionális drónokkal igazán lélegzetelállító felvételeket készíthetünk.

A kamera által közvetített képet a pilóta általában a drón távirányítójának képernyőjén nézheti. Ez jelentősen leegyszerűsíti a navigációt és videó- vagy fényképfelvételek készítésekor a kompozíció beállítását is. Egy akkumulátor sem bírja a végtelenségig, és igen bosszantó tud lenni, ha drónunk a legalkalmatlanabb pillanatban lemerül. Egy pótakkumulátor vásárlásával könnyen kiküszöbölhetjük ezt a problémát.

A drónröptetés kiváló szabadidős program! Használata gyakorlás után egyszerű, de a drón alapvetően nem játékszer. Mielőtt beüzemelnénk, alaposan olvassuk el a használati útmutatót. Csak fokozatosan, kellő gyakorlás után növeljük a repülési magasságot és távolságot, vagy kezdjünk bonyolultabb manőverekbe.

Túranavigáció

A túrázás, kirándulás az egyik legegészségesebb szabadidős tevékenység, egyénileg, barátokkal, családdal egyaránt szórakoztató. Fontos a fokozatosság, nem érdemes magunk elé elérhetetlen célokat kitűzni, mert hamar elmehet a kedvünk. Az út során hagyjunk időt magunknak a szabad nézelődésre, gyerekeknek fára mászásra, bújócskára, játékra, esetleg drónröptetésre. Mivel Magyarországon csak közepes méretű hegyek találhatók, a túrázáshoz nincs szükség komolyabb előkészületekre. Szükséges egy alap erőnlét és egészségi állapot, de teljesen átlagos képességekkel - kellő elhatározással és kitartással - bárki fel tud sétálni még akár Magyarország legmagasabb pontjára, a Kékesre is. Bár végzetesen eltévedni hazánkban nagyon nehéz, a túrákra mindig készüljünk fel! Olvassunk utána az útvonalnak, ügyeljünk a megfelelő ruházatra és cipőre. Mindig legyen nálunk esőkabát, elegendő víz és ennivaló, térkép, és a kijelölt turista jelzéseket ne hagyjuk el. A könnyen szakadó, gyűrődő, nehezebben használható papírtérképek kiváló alternatívája a túranavigációs technológia. Persze egy okostelefonra letöltött térkép is igen hasznos az út során, de a speciálisan e célra kifejlesztett, kisméretű, könnyű navigációs eszközök összetettebb információkat és élményeket adnak. Sokféle készülék létezik, különféle tartalommal, ha vásárlást tervezünk, hasznos, ha pontosan utánanézünk a különböző típusoknak. A teljesség igénye nélkül íme pár információ a túranavigáció előnyeiről.

  1. Az élethű háromdimenziós nézet nagymértékben megkönnyíti a tájékozódást, a helyszínek azonosítását.  
  2. Rögzíthetjük a túra nyomvonalát is, akár magunknak, akár későbbi megosztás céljából.
  3. Ezek a készülékek extrém körülmények között is (fagy, pára, hőség) működnek.
  4. Akkumulátoruk akár 16 órán keresztül is bírja.
  5. Egyes navigációs eszközök előre betöltve tartalmazzák 46 ország úthálózatát. A térkép a későbbiekben díjmentesen frissíthető.
  6. Egyes modellek napfényben is jól olvasható, kettős képállású, színes érintőképernyővel rendelkeznek. Így állítva vagy fektetve is nézhető az útvonal.   

Fényképezőgép

Drónröptetésre legalkalmasabb egy túra vagy kirándulás, ahova érdemes magunkkal vinni fényképezőgépet is. Hiszen a kötetlenség, a szabadidő kalandokra, játékra sarkall, lélegzetelállító látnivalókat csodálhatunk, vicces eseményekbe keveredhetünk, amelyek mindenképpen megörökítésre érdemesek.

Mára a fényképezőgép szó szinte mindenkinek digitális gépet jelent, hiszen ezek gyakorlatilag teljes mértékben felváltották a mechanikus, analóg készülékeket. Fényképezőgépekből a kínálat szinte kimeríthetetlen, ezért vásárlás előtt a legfontosabb végiggondolni, hogy pontosan mire tervezzük használni. Alapvetően 4 különböző típust különböztetünk meg. A digitális elven működők között a kompakt, a bridge, és a tükörreflexes típus létezik, illetve borsos áron kaphatók hagyományos, analóg gépek is.

A kompakt fényképezőgépeket hétköznapi fotózásra tervezték. Van pár manuális beállítási lehetőségük az automata módon kívül. Alap szintű, viszont jó minőségű fényképek készíthetők vele pl. szülinapon, nyaraláskor. A bridge, vagy ultrazoom néven is ismert kamerák átmenetet képeznek a kompakt és a tükörreflexes fényképezőgépek között. Sok területen használhatók, legnagyobb előnyük a kompakt gépekkel szemben az óriási átfogással rendelkező zoom. A tükörreflexes fényképezőgépek hozzáértő kezekben a kategória csúcstermékei. A kiváló képminőség garantált, igaz ezért borsos árat kell fizetnünk.

A hagyományos, analóg, filmes fényképezőgépek iránt is egyre nő a kereslet. Mert bár műszakilag alulmaradnak, felbontásban a legjobb digitális fényképezőgép sem érhet egy analóg közelébe.

Mindenkinek magának kell eldönteni, mely típus számára a legalkalmasabb.

Kamera

A túrákra, kirándulásokra drón mellett érdemes magunkkal vinni egy kamerát is. Hiszen a kötetlenség, a szabadidő kalandokra, játékra sarkall, lélegzetelállító látnivalókat csodálhatunk, vicces eseményekbe keveredhetünk, amelyek mindenképpen megörökítésre érdemesek. Mára a kamera szó szinte mindenkinek digitális gépet jelent, hiszen ezek gyakorlatilag teljes mértékben felváltották a hagyományos, film alapanyagra dolgozó típusokat. A kínálat szinte kimeríthetetlen, ezért vásárlás előtt a legfontosabb végiggondolni, hogy pontosan mire tervezzük használni a kamerát.

Az egyszerű, alacsonyabb árfekvésű videokamerák kezdő felhasználók számára, mindennapi felhasználásra, például családi események megörökítésére alkalmasak.

Professzionális videokamera vásárlását akkor érdemes megfontolni, ha az alapfelhasználáson túl, egyéb felvételeket is készíteni szeretnénk. Ideális választás céges rendezvények, esküvői, ünnepi videók, riportok, TV műsorok, filmek és reklámok rögzítésére, amatőr filmes szárnypróbálgatásra. Ezek a gépek kiváló képminőséget, telített színeket biztosítanak gyenge fényviszonyok között is.

A menetrögzítő, autós fedélzeti kamera beszerzése azoknak ajánlott, akik sokat utaznak, hiszen egy ilyen eszköz elsődleges feladata a forgalom eseményeinek rögzítése. Segítségével könnyebb lesz a vitás közúti helyzetek megoldása, de úti videók is készíthetők a segítségével.

A sportkamera is a sokat utazóknak, extrém sportok iránt érdeklődőknek ideális. Kialakításuk miatt ezek a kamerák ütés- és vízállók, jól tűrik a szélsőséges időjárási és egyéb helyzeteket. Kicsik, könnyűek, zsebben elférnek, így bárhová magunkkal vihetjük őket. A sportkamera vadvízi evezés, búvárkodás, sziklamászás vagy egyéb extrém sportok során is megbízható társunk lehet.

Xbox

A videójátékok előkelő helyen állnak a szabadidős tevékenységek listáján, múlhatatlan népszerűségnek örvendenek a gyerekek és a felnőttek körében egyaránt. Manapság a legnépszerűbbnek számító két videójáték konzolszéria a Sony által gyártott Playstation és a Microsoft Xbox.

Az Xbox volt az első olyan konzol, melyet beépített merevlemezzel szereltek fel, ami főként játékok mentéseinek és az Xbox Live-ról letöltött tartalmak tárolására volt kitalálva. Ennek köszönhetően nem volt szükség különálló memóriakártyára.

A Microsoft 2013-ban dobta piacra az Xbox 360 utódját az Xbox One-t, amelyet 2016-ban leváltott az Xbox One S. E mellé került forgalomba 2017-ben az Xbox One X verzió. A kettő közti legfontosabb különbség a burkolatuk színe, és a bennük található hardver teljesítménye. Míg a One S esetében ez 1080p felbontást és a 30 fps képkockasebességet jelent, addig a One X már képes a játékokat 4K felbontásban futtatni 60 fps mellett. Az Xbox One X jelenleg a legerősebb játékkonzol a piacon. A One S-sel összehasonlítva minden jelentős területet megerősítettek: kisebb méret mellett a processzor és a grafikai egység teljesítményét, valamint a játékok mentésére szolgáló tár kapacitását is megnövelték. Ez a teljesítménytöbblet az árban is megmutatkozik: a One S 70 000, a One X 130 000 forint körüli összegbe kerül. De bármelyik játékkonzol megvásárlásával még mindig olcsóbban jövünk ki, mintha ilyen jellegű számítógépes játékok futtatására alkalmas számítógépet építenénk. Ráadásul a konzollal nincs más dolgunk, mint bekapcsolni, és már indulhat is a játék.

Top szűrések

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Összes szűrés törlése

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Szűrések {{activeFilterCount}} aktív szűrő
Szűrések {{activeFilterCount}} aktív szűrő
Szűrések

Top szűrések

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Összes szűrés törlése

{{SzuroPanelSzakasz.Megnevezes}}

Top termékek

Nincs találat.

Nincs találat.
Beérkezés értesítő

Értesítést kérek

Amennyiben beérkezik a termék a raktárunkba, akkor erről e-mailben értesítést küldünk Önnek.

Több e-mail címet is lehetősége van megadni. Ehhez az e-mail címeket pontosvesszővel elválasztva kell begépelnie. (Pl.: vasarlo@vasarloemail.hu; felhasznalo@felhasznaloemail.hu;)

Utoljára megtekintve